ZBOŽÍ V AKCI


O INFINITY » O Infinity
O Infinity

Baví Vás cyberpunk? Shadowrun, manga, nádherné miniatury, rychlý a brutální systém... Ano? Tak je tu pro Vás Infinity Skirmish Game.

Sto sedmdesát pět let v budoucnosti. Lidstvu se podařilo přežít, avšak na jak dlouho? Lidská rasa dosáhla hvězd. Obrovské obchodní lodě, vlastněné mezinárodními komunitami, známé jako oběžníky, skáčou skrz červí díry z jednoho hvězdného systému do druhého.

Ninja, frakce Yu JingOběžníky jsou řízeny O-12, mezinárodním tělesem, které je druhou generací Organizace spojených národů. O-12 má mnohem větší pravomoci v rozhodovacím procesu a přijímání všech možných opatření než jeho předchůdce. Dále je tu ještě jedna entita, mocná umělá inteligence - Aleph, která je přítomna v celé lidské sféře; nepostradatelná pro všechny velmoci, pomáhá O-12 udržovat křehkou rovnováhu v celé lidské populaci. V ní jsou staré národy seskupeny do mezinárodních federací, které si mezi sebou rozdělily hvězdné systémy. Tedy ty, které se ukázaly být vhodnými pro život. Boje a konflikty jsou na denním pořádku. Všichni chtějí vše. Vést mírumilovný život je obtížné - a přichází také hrozba z vesmíru...

Infinity je taktická skirmish hra s 28 mm kovovými miniaturami, která simuluje boje a speciální operace v kyberpunkovém vesmíru. Miniatury hry se vyznačují vysokou kvalitou, detaily, dynamikou pozic a futuristickou estetikou. Proslýchá se, že modely vyrábí bývalí skulptoři Rackhamu, kteří dělali Confrontation 3. Autorem této hry je španělská společnost Corvus Beli a začala ji vydávat v roce 2005.

Velmoci zapojené konfliktu ve vesmíru Infinity jsou:

 

  • PanOceania, supervelmoc vlastnící nejlepší technologie
  • Yu Jing, asijské mocnosti, tradice snoubené s modernou – názvy jednotek jsou včetně čínské výslovnosti
  • Haqqislam, Nový Alláh, nový Islám; Moudří a stateční, za Alláha...
  • Ariadna, ztracená kolonie, odolní a houževnatí
  • Nomádi, nepřizpůsobiví - povstalci a vynálezci
  • Kombinovaná armáda - hrozba z hlubokého vesmíru, cizáci
  • Aleph - kybernetické holky, systém, který řídí všechny počítače; prostě kyborgové
  • Žoldáci - co dodat, profese války..

Každá strana má samozřejmě své výhody a nevýhody, ale všechny mají jedno společné - nádherné modely.

Jednotky Metros

Hra je svižná, brutální a lze říci, že i pozoruhodně realistická. Standardně se hraje tak s 10-20 miniaturami na každé straně konfliktu. Ke hře se používá 20stěnná kostka a základní pravidla jsou snadná na naučení.

Ve hře samozřejmě naleznete obyčejné vojáky, elitu, těžké zbraně, hackery,vozidla, roboty, nějaké to letectvo a pár dalších speciálních jednotek jako jsou třeba pokladači min. Jednotkám ve hře můžete dávat mnoho příkazů, jako je třeba: pohyb, lezení, ležení, kamufláž, intuitivní útoky, náhodný pohyb, uskakování, prohledávání, střelba, rychlá střelba, mířená střelba, hackování, léčení a další.

Zajímavostí hry jsou automatické akce. Všechny jednotky jsou automaticky ve stavu tzv. "overwatch" (vojenský termín z oblasti vzájemné podpory) a mohou tedy vždy na protivníka reagovat. Další zásadním rysem je modifikovaný systém aktivace IGoYouGo způsobující, že můžete místo jiných postav táhnout jednou postavou vícekrát za kolo.

Ve hře naleznete velké množství různých zbraní a vybavení, kterými můžete své vojáky vybavit a navíc do každé zbraně můžete dát jinou munici. Hraje se na různé scénáře a kampaně, obvykle tak nevyhrává ten, kdo má nejsilnější jednotky, ale jen ten, kdo splní cíle hry.

Hrdina Saladin

Silou stránkou hry je určitě i podpora ze strany výrobce. Existují kampaňová pravidla, celosvětová kampaň, celosvětové a lokální turnaje o ceny. Každá herna i každý malý herní klub složený třeba jen z hráčů může vyhrát hodnotné ceny, pokud se do hry připojí. Vývoj hry není ukončen a každý měsíc vycházejí nové modely.

Pokud hru chcete vyzkoušet, tak veškerá pravidla jsou volně ke stažení česky. Z pravidel vyšly 2 knihy – Pravidla a Human Sphere Sourcebook, který rozšiřuje jednotky. Ale jak je uvedeno výše, vše podstatné je volně ke stažení.

V případě, že byste se hrou chtěli začít, tak nejlepší cestou je asi zakoupit startovním balení jedné ze šesti armád. Startovních balení je celkem 12 různých druhů a každé balení obsahuje šestici modelů, které jsou vhodné do začátku. Hra není ani finančně náročná a v ČR ji lze sehnat za příjemné ceny.

 

Připraveno ve spolupráci s wargaming.cz


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ