ZBOŽÍ V AKCI


O INFINITY » Frakce ve hře
Frakce v Infinity - strany Konfliktu

Symbol PanOceaniePanOceánie

PanOceania je číslem jedna. Velká síla Lidské sféry. Vlastní největší množství planet, má nejbohatší ekonomiku a vlastní nejpokročilejší tenchonologii. Pragmatická a velkorysá, je PanOceania tavicím kotlem kultur, dědic nejlepších demokratických a sociálních tradic Západu. Pyšní na sebe a poněkud pánovití, tvrdí, že mají technicky nejpropracovanější společnost a armádu ve Sféře a rádi se tím chlubí.

 

Symbol Yu JingYu Jing

Další velká mocnost, věčný rival vždy konspirující a intrikují s účelem srazit své protivníky, to je Yu Jing (čte se Yu Ching), asijský obr. Celý Dálný východ se spojil pod praporcem toho, co bylo kdysi Čínou, ale co nyní zformovalo jedinou, přestože rozličnou, orientální kulturu. Výsledek velkého průmyslového a technologického vývoje a mocné prospívající ekonomiky je Yu Jing rozhodnuta získat dominantní pozici, o kterou usiluje.

 

Symbol AriadnyAriadna

Ariadna je tvořena z potomků první lidské kolonizační lodi, která zmizela v červí díře a byla považována za ztracenou. Izolováni na vzdálené a nepřátelské planete, se Ariadnijci - Kozáci, Američané, Skotové a Francouzi - vyvinuli do tvrdého a méně technologicky vyspělého národa, který teprve nedávno zaznamenal kontakt s Lidskou sférou a pokouší se získat si pro sebe skulinku bez toho, že by padl pod nadvládu jiných sil.

 

Symbol HaqqislamuHáqqislám

Haqqislam, nový islám, je menší silou, která vlastní jediný hvězdný systém, Bourak. Distancující se od fundamentalismu, Haqqislam zakládá svou kulturu na islámu, který je lidský, filozofický a v neustálém kontaktu s přírodou. Biozdravotnická věda a terrafomování jsou dvěma hlavními silnými stránkami Haqqislamu, který zahrnuje ty nejlepší školy medicíny a planetologie v Lidské sféře.

 

Symbol NomádůNomádi

Nomádi se skládají ze tří ohromných lodí, jejichž obyvatelé, nespokojeni se společností kontrolovanou velkými makroekonomickými bloky a A.I., se osamostatnili a potulují se vesmírem, obchodujíce systém od systému. Tunguska je určena přepravě a ukládání informací. Corregidor nabízí zkušennou pracovní sílu za dobrou cenu, zatímco Bakunin obchoduje se vším, co je exotické čí ilegální a to v jakékoli oblasti, od módy po nano-inženýrství.

 

Symbol Kombinované armádyKombinovaná armáda

A zatímco lidstvo požírá samo sebe, nová hrozba, možná nejhrůznější ze všech, dokázala vytvořit předmostí v srdci Lidské sféry. Kombinovaná armáda cizáckých ras, spojená pod nadvládou Evolved Intelligence, pradávné ale nadřazené umělé mysli s hegemonskými aspiracemi a s respektem jakékoli rasy, která zkříží její cestu. Je to malá expediční armáda, vybavená technologií převyšující tu drženou lidmi, která dokázala odolat čemukoli, co proti ní Sféra vrhla, a zdá se, že očekává posily...

Současnost je kritickým a rozhodujícím momentem... Budou si lidé plně vědomi, proti čemu stojí? Budou pokračovat ve svých bratrovražedných konfliktech o větší kousek moci? Co bude osudem lidstva? Čínské prokletí pominulo a blíží se zajímavé časy...

 

Symbol ALEPHuALEPH

ALEPH je unikátní umělou inteligencí kontrolující datové sítě a technologické systémy celé Lidské sféry. ALEPH je největším spojencem lidstva a bez ní by se sociopolitické a ekonomické systémy téměř okamžitě rozpadly.
Ale kdo ví, co si ALEPH doopravdy myslí? Jeho zástupci vám řeknou, že pro AI je Sféra jejím domovem a její zodpovědností: tím, pro co byla vytvořena, aby tomu pomáhala a s čím bude kráčet směrem k budoucnosti, vkládat veškeré své úsilí do služeb lidstva. Její kritici, národ Nomádů, vás ujistí o tom, že pro ALEPH je Sféra hřištěm, loutkovým divadlem pro manipulace, jednoduše vedoucí k jedinému cíli, kterým je totální ovládnutí ALEPHem samotným.

 

Symbol žoldákůŽoldáci

Žoldácké skupiny a "korporátní bojovníci" poskytují logistickou, taktickou a zabijáckou podporu komukoli, kdo zaplatí jejich honoráře, od státní armády po O-12 či energetický průmysl. V této situaci je profesionální voják zbožím, které je pronajímáno či kupováno, slouží v zemi, v koloniích nebo ke komerčním misím, pracuje pro megakorporace, rodinné mafie, přepravní společnosti, bezpečnostní agentury, pašerácké rizikové podniky a další.

 

Vytvořeno ve spolupráci s Wargaming.cz